Logo

Nařízení vlády o stanovení režimu přenesení daňové povinnosti pro některé další položky od 1.1.2015 jde do poslední fáze schvalování

Do závěrečné schvalovací fáze jde návrh nařízení vlády, kterým se mají od 1.1.2015 stanovit konkrétní kategorie zboží a služeb, při jejichž dodání či poskytnutí se použije režim přenesení daňové povinnosti.

Tento seznam plnění zahrnuje, kromě dosud stanovených převodů povolenek na emise skleníkových plynů, nově např. dodání mobilních telefonů, zařízení s integrovanými obvody, dodání herních konzolí, tabletů a laptopů, dodání obilovin a technických plodin, včetně olejnatých semen a cukrové řepy, dodání surových či polozpracovaných kovů, včetně drahých kovů.

V aktualizovaném návrhu, jak byl zveřejněn ne webových stránkách vlády, jsou tablety a laptopy schovány pod ustanovení § 2 odst. 1 písmene e), když návrh zde uvádí "přenosná zařízení pro automatizované zpracování dat, o hmotnosti nejvýše 10 kg, sestávající nejméně z centrální procesorové jednotky, klávesnice a displeje, která jsou uvedena pod kódy nomenklatury celního sazebníku 8471 30 00".   

Stáhnout přílohy:
Ohodnotit tuto položku 
(0 hlasů)