pondělí 18 prosinec 2017

Nařízení vlády o stanovení režimu přenesení daňové povinnosti pro některé další položky od 1.1.2015 jde do poslední fáze schvalování

čtvrtek, 11 prosinec 2014 00:00
Do závěrečné schvalovací fáze jde návrh nařízení vlády, kterým se mají od 1.1.2015 stanovit konkrétní kategorie zboží a služeb, při jejichž dodání či poskytnutí se použije režim přenesení daňové povinnosti.

Tento seznam plnění zahrnuje, kromě dosud stanovených převodů povolenek na emise skleníkových plynů, nově např. dodání mobilních telefonů, zařízení s integrovanými obvody, dodání herních konzolí, tabletů a laptopů, dodání obilovin a technických plodin, včetně olejnatých semen a cukrové řepy, dodání surových či polozpracovaných kovů, včetně drahých kovů.

V aktualizovaném návrhu, jak byl zveřejněn ne webových stránkách vlády, jsou tablety a laptopy schovány pod ustanovení § 2 odst. 1 písmene e), když návrh zde uvádí "přenosná zařízení pro automatizované zpracování dat, o hmotnosti nejvýše 10 kg, sestávající nejméně z centrální procesorové jednotky, klávesnice a displeje, která jsou uvedena pod kódy nomenklatury celního sazebníku 8471 30 00".   

Přečteno 27860 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Aktuality